FAQ

Jak często należy wymieniać wodę w balii?

Okres pomiędzy poszczególnymi wymaganiami zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. W baliach drewnianych możliwe jest stosowanie aktywnego tlenu, dzięki czemu woda pozostanie dłużej czysta. Ponadto bardzo dobrą praktyką jest stosowanie filtra piaskowego.

Ile osób może korzystać z balii?

Limity pojemności przedstawiają się następująco:

  • przy średnicy 1,6 m maksymalna ilość osób wynosi 3,
  • przy 1,8 m 6 osób,
  • 2-metrowa balia pomieści aż 8 osób.

Czy podłoże w balii ma znaczenie?

Oczywiście! Ponadto należy je odpowiednio przygotować. Mimo iż balię dostarczamy gotową do ustawienia, w kwestii użytkownika jest wypoziomowanie podłoża, na którym będzie stała. W pełni rekomendujemy rozłożenie betonowych bloczków, drewnianych legarów, czy wybrukowanie podłoża. Pamiętaj, że beczka z wodą waży około 2 ton.

Ile trwa i od czego zależy czas nagrzewania się wody?

Szybkość nagrzewania się wody bezpośrednio zależy od jej ilości, a także temperatury początkowej. Zazwyczaj cały proces trwa od około 2 do 4 godzin. Do nagrzewania balii należy wykorzystywać wyłącznie suche drewno kominkowe takie, jak brzoza, buk, czy dąb.

Jak realizowany jest transport?

Balię można odebrać osobiście, w siedzibie naszego sklepu lub może zostać ona wysłana na wskazany przez klienta adres. Transportowana jest w pełni złożona, odpowiednio zabezpieczona na palecie.

Jak opróżniana jest balia?

Do wypuszczenia wody należy użyć plastikowego zaworu znajdującego się w dnie beczki. Został on skonstruowany w taki sposób, aby możliwe było podłączenie węża ogrodowego.